تاریخچه شرکت

 این واحد صنعتی فعالیت های خود را بصورت کارگاهی کوچک در داخل شهر تهران از سال 1344 هجری شمسی آغاز کرده است. اولین تولید کننده خمیر لوله ایران ( تحت نام “خمیر لوله اباذر” ) و همچنین جزء پنج واحد اول تولید کننده چسب PVC  در ایران می باشد که با مدیریت مرحوم اباذر حق نژاد اداره می گردید .
   پس از بیست سال کسب تجربه و اعتبار و با گسترش فعالیت ها ، اولین نقطه عطف روند کاری خود را از سال 1364  با انتقال آن کارگاه به خارج از شهر تهران ( ابتدای جاده قدیم کرج) تجربه کرد. در این دوره علاوه بر محصولات قبلی، تولیدات رنگ ، چسب و انواع تینر را نیز به فعالیت های خود افزوده و با سطح سازمانی بالاتر بعنوان یک واحد صنعتی متوسط تحت نام “چسب اباذر”  ادامه کار داد .
   بیش از دو دهه بعد؛ با اجرایی شدن طرح انتقال فعالیت های صنعتی از داخل شهرها به شهرک های صنعتی و همزمان با راه اندازی شهرک صنعتی شمس آباد در جنوب تهران ، این واحد صنعتی توانست؛ دومین نقطه عطف سازمانی خود را شکل دهد. در این دوره شاهد ارتقاء حوزه کاری فعالیت ها ، رسمیت بخشی سازمانی در سطح ملی بعنوان شرکت سهامی خاص ، انتقال به شهرک صنعتی شمس آباد ، تأسیس کارخانه تولیدی برخی مواد شیمیایی (آلی) بوده ایم؛ که از تاریخ 1376/3/28 تحت عنوان ” شرکت صنایع شیمیایی مرجان پیمان ” در زمینه تولید برخی مواد اولیه مورد نیاز صنایع گوناگون در زمینه رنگ سازی، رزین سازی، سم سازی، چرم سازی، لاستیک سازی، صنایع دارویی و بهداشتی، افزودنی ها و … ، فعالیت های خود را ادامه داده است .
   هم اینک؛ پس از نیم قرن فعالیت و کسب دانش تجربی مفید در تعامل با مراکز و مراجع علمی/ پژوهشی/ مدیریتی و برخی تشکل های صنفی/ تخصصی ذیربط و با توجه به اینکه این واحد صنعتی توانسته است در نیمه دوم سال 1394 سیستم های مدیریتی یکپارچه ( کیفیت ، محیط زیست و ایمنی و بهداشت حرفه ای ) را مطابق با استانداردهای بین المللی در سطح سازمان استقرار داده و جاری نماید .  حال از ابتدای سال 1395 سومین نقطه عطف سازمانی خود را با توکل بر خدای مهربان آغاز نموده و بر این باوریم تا ضمن اعمال تغییراتی بنیادین در حوزه های ستادی و اجرایی جهت توانمندسازی سازمان متبوع در راستای استانداردهای ملی و بین المللی، بطور مستمر ارتقاء توانایی های کیفی و کمی برای تولیدی ایمن و پایدار  را در این مسیر و مرحله ، طبق برنامه ریزی های انجام شده و هدفمند دنبال کنیم .